Tom Ford تام فورد – بررسی برند تام فورد

DB139 - Tom Ford تام فورد – بررسی برند تام فورد

DB140 - Tom Ford تام فورد – بررسی برند تام فورد

 

Tom Ford تام فورد یا توماس کارلایل فورد، طراح مد آمریکایی در سال ۱۹۶۱ در تگزاس متولد شد. وی در نوجوانی در رشته تاریخ تحصیل می کرد اما یکسال بعد بر روی بازی در آگهی های تلویزیونی تمرکز کرد (تام، یک فیلم نیز در سال ۲۰۰۹ بنام A Single Man ساخت) و سپس در رشته طراحی داخلی در نیویورک در دانشگاه Parsons School of Design مشغول به تحصیل شد.

 

هنگام مصاحبه برای شغل پس از فارغ التحصیلی، فورد گفت که او در پارسونز تحصیل کرده، اما پنهان کرد که او در رشته معماری فارغ التحصیل شده، با وجود عدم تجربه در مد، فورد هر روز به امید یک کار در شرکت ورزشی طراح آمریکایی کتی هاردویک به مدت یک ماه به او زنگ میزد. هاردویک در نهایت برای مصاحبه با او موافقت کرد. فورد به عنوان دستیار طراحی برای هاردویک به مدت دو سال کار کرده است.

 

وی سپس به پاریس رفت و در دفتر مطبوعاتی Chloe مشغول بکار شد و سپس در سال ۱۹۸۸ در بازگشت به آمریکا به کمپانی perry Ellis جایی که Robert McDonald مدیر و Marc Jacobs طراحش بود، رفت. اما بعد از دو سال بدلیل علاقه نداشتن به طراحی آمریکایی از آنجا خارج و مجدد به اروپا رفت و در سال ۱۹۹۰ در کمپانی Gucci مشغول به طراحی شد و بعنوان مدیر بخش طراحی لباس زنانه منصوب شد و به شهرت جهانی دست یافت و به پست مدیر تولید ارتقا یافت.

 

وی موقعیت گوچی را از یک شرکت ورشکسته به یک کمپانی مطرح تبدیل نمود. وقتی گوچی سهام ایوسن لوران را خریداری کرد، تام فورد را مدیر تولید ایوسن لورن نیز قرار داد.Tom Ford نهایتا در سال ۲۰۰۵ به امریکا بازگشت و برند خودش را تاسیس نمود. این برند تولیدکننده عطر و ادکلن ، اکسسوریهای مختلف، عینک و فشن است و بخاطر تبلیغات تحریک برانگیزش نیز معروف است. وی در سال ۲۰۰۶ اولین عطر خود “Black Orchid”را با همکاری عطر و ادکلن ساز معروف Estee Lauder تولید و معرفی کرد. وی همچنین برنده جوایز متعددی از شورای طراحان آمریکا شد.

 

 

عطر دیجی بوم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *