پرادا

خانه مد ایتالیایی پرادا در سال 1913 توسط ماریو پرادا تأسیس شد. وی، با همکاری برادرش مارتینو، یک فروشگاه چرم و چمدان به‌نام فراتلی پرادا (برادران پرادا) در میلان افتتاح کرد. دختر ماریو لوئیزا این تجارت را از پدرش گرفت و، سپس، دخترش میوچا پرادا آن را در سال 1978 به عهده گرفت. این شرکت همانطور که امروزه می‌‌‌دانیم تحت هدایت میوچا پرادا تکامل یافته است.

اولین کوله‌پشتی‌‌های پرادا در سال 1979 عرضه شد، که در نهایت پرفروش شدند. این شرکت با قرار دادن کیف‌‌های دستی خود در خرده‌فروشان عمده در سراسر جهان و افتتاح بوتیک دیگری در میلان بازار خود را گسترش داد. در سال 1984 به خط تولید شرکت کفش نیز اضافه شد، و اولین خط تولید لباس زنانه پرادا در سال 1988 آغاز شد. خط تولید مد روز زنانه به‌نام میو میو (نام مستعار میوشیا) در سال 1992 ایجاد شد، و لباس مردانه از سال 1993 نیز عرضه شد.

مجموعه‌ای از «عطرهای هنری» شماره‌دار اختصاصی برای اولین بار توسط پرادا در بوتیک‌هایش و فروشگاه‌‌های منتخب در سال 2003 عرضه شد. هر عطر بر رایحۀ خاصی متمرکز بود. در سال 2007 و 2010. محصولات دیگری دوباره به این خط تولید اضافه شد. نخستین محصول عطر پرادا برای بازار انبوه، پرادا ادو پرفیوم، در سال 2004 عرضه شد. خط تولید افرمرال اینفیوژن پرادا، که بر برخی از رایحه‌های خط تولید پرادا اکسکلوسیو و مواد گران‌قیمت بیشتر متمرکز بود، در سال 2007 با عرضۀ اینفیوژن د آیریس معرفی شد.

متخصصان و طراحان :
دانیالا روش آندرایه , کارلوس بنایم , کلمنت گواری , مکس گاواری

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 5 نتیجه