جیورجیو آرمانی

جورجیو آرمانی، طراح مد ایتالیایی است که به طور ویژه برای پوشاک مردانه‌ی خود مورد توجه است. آرمانی فعالیت خود به عنوان طراح ویترین را در فروشگاهی آغاز کرد و در نهایت به خریدار لباس‌های مردانه تبدیل شد. وی بین سال‌های 1960 تا 1972 به عنوان طراح خانه‌ی مشهور نینو سروتی مشغول به کار بود و سپس قبل از تأسیس نام تجاری خود به عنوان طراح مستقل برای تعدادی از خانه‌های مد فعالیت می‌کرد. وی اولین مجموعه‌ لباس‌های مردانه‌ی خود را در سال 1975 ارائه داد و در همان سال خط تولید زنانه را نیز به راه انداخت. شهرت آرمانی پس از همکاری با فیلم محبوب «امریکن گیگولو» افزایش یافت؛ شخصیت ریچارد گره در این فیلم از طراحی‌های شیک آرمانی استفاده می‌کرد. این نخستین همکاری وی با فیلم‌ها بود و این روند در چندین فیلم دیگر نیز اتفاق افتاد.
این برند در اواخر دهه‌ی 1970 و اوایل دهه‌ی 1980 گسترش یافت و مجموعه‌های متنوعی از لباس‌های جین، لباس زیر، لوازم جانبی، عطر و محصولات زیبایی (بر اساس توافق صورت گرفته با لورئال) را با قیمت‌های مختلف ارائه می‌داد. جورجیو آرمانی بیوتی در سال 1982، آرمانی زنانه را معرفی کرد و آرمانی مردانه نیز در سال 1984 عرضه شد. این دو عطر بخشی از مجموعه‌ای طولانی و موفق از عطرهای تولیدی این برند هستند که تولید آن‌ها در قرن 21 نیز ادامه دارد.

متخصصان و طراحان :
آلبرتو موریلاس , آنتوان میزندی , آنتوان لی , الیور کرسپ , آنیک مناردو , ژاک کاوالیه , کارلوس بنایم , اولیویه پولژ , دومنیک روپیون , تیری واسر , برونو ایوانوویچ , لاک دانگ , آن فلیپو , کریستین ناگل , روزندو متئو , جولی مس , پاسکال گورین (گارین) , فابریس پلگرین , کالیس بکر , سسیل متون , فانی بال , اورلین گیشارد , اولین بولنجر , مری سالمگنه , جولیت کاراگیوزوگلاو , صوفی لابه , دافنه بوژه , دورا بگریچه آرناو , میشل آلمیراک , نلی هاشم روییز

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–16 از 39 نتیجه