عطر گیاهی ضد آلزایمر را بشناسید

DB155 - عطر گیاهی ضد آلزایمر را بشناسید

DB156 - عطر گیاهی ضد آلزایمر را بشناسید

 

دود گیاه کندر به دلیل عطر مطبوعی که دارد تقویت کننده حافظه و ضدآلزایمر است.

 

یک کارشناس طب سنتی گفت:دود کردن کُندر گرم کنندۀ مغز، تقویت حافظه و ضد آلزایمر، نشاط آور، ضدعفونی کنندۀ محیط و پاک سازی هوا می شود. یکی از روشهای مصرف صمغ کندر، سوزاندن آن و یا مخلوط کردن آن با اسپند است که باعث انتشار دود سفیدی همراه با عطر مطبوعی در فضا می شود که از دود دارای خواص درمانی می باشد. بُخور و دود کردن کُندر و اسپند و به کار بردن عطرهای طبیعی همه از روش های درمانی هستند که در طب سنتی و اسلامی کاربرد زیادی دارد.

 

خواص بخور گیاهان

به گفته وی بُخور گیاهانی مانند بابونه، استوخدوس، نعنا، آویشن، گل محمدی و گل ها و گیاهان معطر هر کدام به تناسب در پاک سازی و شفافیت پوست، ایجاد آرامش و نشاط، رفع سرماخوردگی، سینوزیت و … توصیه می شود.
این کارشناس طب سنتی افزود:دود کردن کُندر و اسپند گرم کنندۀ مغز، تقویت حافظه و ضدآلزایمر، نشاط آور، ضدعفونی کنندۀ محیط و پاک سازی هوا است، همچنین دود کردن صبحگاهی کُندر در منزل، سنت حضرت رضا (علیه السلام) بوده است.

 

لباس های مفید و مضر

لباس های تهیه شده از مواد نفتی و شیمیایی به خصوص لباس زیر، باعث حساسیت پوستی و ایجاد الکتریسیته مضر در بدن می شود و زمینه ساز بیماری های متعدد پوستی و عفونی می شود. اما لباس های نخی لطیف و آرامش بخش است و از ایجاد عفونت به خصوص در بانوان نیز پیشگیری می کند. توجه به لباس های طبیعی ایرانی حمایت از تولید ملی است. پودر دندان شوی ترکیبی از کف دریا، نمک دریا و برخی گیاهان دیگر که خواص آن عبارتند از سفید کنندۀ دندان، جرم Crime گیر دندان، پیشگیری از عفونت های لثه، پیشگیری از خونریزی های لثه و از بین برندۀ بد دهان ناشی از بیماری های حفره دهان است، همچنین برای شستشو و بهداشت دهان و دندان و تقویت لثه می توان از سرکه، یا از ترکیب نمک و عسل با نسبت یک به پنج استفاده کرد.

 

عطرهای طبیعی مانند گلاب، عصارۀ طبیعی گل هایی نظیر عطر بهارنارنج، استوخدوس، بالنگ، رزماری و … که هر کدام برای بیماری های خاص کاربرد دارند، بهره گرفت.

 

عطر دیجی بوم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *