عطرهای صابونی و شامپویی

DB55 - عطرهای صابونی و شامپویی

DB56 - عطرهای صابونی و شامپویی

 

رایحه های صابونی اصطلاحی ست که درباره بسیاری از عطرها کاربرد دارد و همچون سایر گروه های بویایی هوادارن و مخالفان خود را دارد.

 

این سبک رایحه در حدود قرن 19 کشف شد و به خانواده عطرها ملحق گردید. این عطرها عموماً به گروه بویایی خاصی تعلق ندارند با این حال عطرهای صابونی را بیشتر می توان در گروه آلدئیدها یافت. این خانواده اغلب رایحه ی صابونی را در خود دارند که البته همواره به صورت خالص نخواهد بود. تولد عطرهای صابونی را تا حدود زیادی می توان با عرضه Chanel N5 هم دوره دانست .

 

“رایحه صابونی” به چه معناست؟

 

این عطرها را نباید با رایحه هایی نظیر پودرهای رخت شویی، پودر نوزادان و صابون های قلیایی اشتباه گرفت!

 

این واژه معنای گسترده ای دارد و از دید هر فرد به گونه ای توصیف می گردد. رایحه صابون های Dove , Luxe و …

 

عموماً این قبیل رایحه ها مرکب از حالتی تیز ، صیقلی ، براق ، فاقد شیرینی و موم مانند هستند. حسی قدرتمند و غالب را القاء کرده و جوان و فعال به نظر می رسند. فاقد طعم بودن آنها نوعی حس تلخ بودن را در این قبیل رایحه ها به وراثت می گذارد.

 

عطرهای صابونی ، رایحه ای مانا دارند و کلاسیک نمی شوند. عموماً باب میل همگان بوده، شیک و به روز به نظر می رسند.

 

از انواع این رایحه ها می توان به Mugler Cologne , Infusion d`Homme by Prada اشاره کرد .

 

رایحه های شامپویی چیستند؟

 

رایحه های شامپویی ، عطری تمیز ، ملایم ، کمی شیرین ، رقیق و حباب دار داشته و حالت عطرآگین خفیفی از آنها به مشام می رسد که فاقد هرگونه طعم میوه ، وانیل یا ادویه است. عموماً عطری بسیار تمیز را از خود به جا می گذارند که با ملاحظه و با وقار است!

 

این قبیل رایحه ها عموماً در تولیداتی نظیر La nuit de L`Homme در نت ابتدایی به صورت گذرا ، Bvlgari BLV for Men در نت میانی به بعد و IDOLE de Armani زنانه پس از ماندگاری ، قابل تشخیص و استشمام هستند. ترکیبات مختلفی موجب بروز این سبک رایحه می شوند که از جمله آنها می توان به زنجفیل اشاره نمود.

 

 

دیجی بوم
ارسال دیدگاه