تیری موگلر

تیری موگلر طراح و عکاس مد فرانسوی است که به دلیل مد قدرت خود در دهه 1980 و معرفی دسته یا روند جدید عطرسازی – گورماند – در دهه 1990 مشهور است.

موگلر در ابتدا آموزش رقاصی دید و از 14 سالگی فعالیت حرفه‌ای را آغاز کرد. پس از تحصیل در زمینۀ طراحی داخلی، در 24 سالگی به پاریس نقل مکان کرد و به عنوان ویترین‌آرا و طراح مستقل شروع به کار کرد. اولین مجموعۀ شخصی وی برای زنان در سال 1973 تولید شد. موگلر اولین بوتیک پاریس خود را افتتاح و همچنین در سال 1978 مجموعۀ لباس مردانه‌ای را عرضه کرد. سبک او به خاطر شکل‌‌‌های آینده‌نگرانه و عناصر فانتزی‌اش متمایز است.

اولین عطر موگلر، آنجل، در سال 1992 عرضه شد و دنیای عطر را با رایحه‌‌‌های شیرین و متمایزش متحول کرد. آنجل، بر صنعت عطرسازی دهۀ 1990 تأثیر شگرفی داشت، که تا قرن بیست و یکم ادامه یافت. این عطر همچنان هم برای زنان و هم مردان پرفروش‌ است و در سال 2007 به تالار مشاهیر فیفی وارد شد.

اولین عطر رسمی موگلر برای مردان، اِی من، در سال 1996 معرفی شد.

آنجل و اِی من، به همراه الین ، یکی دیگر از عطرهای پرفروش موگلر در سال 2005، الهام‌بخش ده‌ها پاسدار بوده است.

متخصصان و طراحان :
ژاک هاکلیه , دومنیک روپیون , لورن برویر , الیور کرسپ , ایو د چیرین , آمندین مری , اورلین گیشارد , کریستین ناگل , سرژ مژولیای , پیر اولس , کوئنتین بیش , آلبرتو موریلاس , لویس ترنر , دافنه بوژه , ناتالی لارسن , ورونیک نیبرگ , دوروتی پیات , ژان کریستوف هری , اولیویه پولژ , مری سالمگنه , سایدونی لانسیسر , فانی بال , شرکت مانه , الکسیس دادیه , رالف شویگر

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 7 نتیجه