تد لاپیدوس

ادموند «تد» لاپیدوس یک طراح پاریسی بود که در سال 1929 از والدین مهاجر روسی متولد شد. لاپیدوس، که پسر یک خیاط بود، قبل از به‌دست آوردن برند خودش در سال 1951 در 22 سالگی، با کریستین دیور کارآموزی خود را به پایان رساند.

تد لاپیدوس در سال 1963 به Chambre syndicale de la haute couture (اتحادیۀ صنفی طراحان مد برتر فرانسه) پیوست و پس از آن کاملاً به کسب و کار خودش رسید.

مد لاپیدوس سبک متمایزی برای هر دو جنس را ارائه کرد که در دهۀ انقلابی 1960 بسیار مورد تقاضا بود. طرح‌‌‌های لاپیدوس غالباً حاوی مضامین سافاری و عناصر نظامی از قبیل سردوشی روی شانه بود. به خاطر کمک به ترویج شلوار جین آبی در مد جریان اصلی در سطح گستره‌ای تحسین شده است. مد‌‌‌های لاپیدوس با ستارگان تأثیرگذار روز، از جمله توییگی، آلن دلون، بریژیت باردو و بیتلز به‌ویژه جان لنون، محبوب بوده‌اند. کت و شلوار سفید لنون روی جلد آلبوم بیتلز «جادۀ ابی» توسط لاپیدوس طراحی شد. لاپیدوس توییگی را متقاعد کرد که، به‌جای دامن کوچک معمولی‌اش، این کت و شلوار را به تن کند.

لاپیدوس به دلیل بهره‌برداری از تکنیک‌‌‌های تولید بازار انبوه نیز قابل‌توجه است و بدین ترتیب محصولات مد خود را برای مصرف‌کنندگان عادی ​مقرون‌به‌صرفه‌تر کرده است.

برند تد لاپیدوس در دهه 1970 به وسایل جانبی دیگری گسترش یافت زیرا علاقه به لباس‌‌‌های اوت کوتور به‌تدریج کاهش یافت. لاپیدوس، به‌عنوان یکی از اولین طراحانی که برای تولید عطر مشارکت کرد، اولین بار در سال 1970 با شرکت لورئال برای ارائۀ عطرهایی با نام تجاری تد لاپیدوس همکاری کرد.

در سال 1989، پسر لاپیدوس، الیور، خانۀ عطر را به دست گرفت. در سال 2000، لاپیدوس رسماً به بخش لباس‌‌‌های کوتور خود پایان داد و منحصراً روی لوازم جانبی و عطر متمرکز شد. تد لاپیدوس در سال 2008 درگذشت.

“وو” عطر نخست بود، عطر مردانه‌ای که در سال 1975، وقتی لورئال مجوز عطر گرفت، عرضه شد. مجوز عطر تد لاپیدوس در سال 1983 به گروه ژاک بوگارت منتقل شد.

متخصصان و طراحان :
ژان پیر ویل , ژان ژاک , الکساندرا مونت , الکساندر کارلن , فرانسیس کرکجان

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 2 نتیجه