ریحانا

ریحانا

محور فعالیت : سلبریتی (فرد مشهور)
شرکت مادر : پارلوکس
کشور : ایالات متحده

ریحانا «پرفروشترین هنرمند دیجیتال تاریخ با بیش از 100 میلیون گواهی آهنگ طلایی و پلاتینیوم» است. او همچنین تا کنون 8 بار برنده جایزه گرمی و 14 بار برنده جایزه بیلبورد شده و جوایز بیشمار دیگری نیز دارد.

رابین ریانا فنتی که در سال 1988 در شهر سنت مایکل باربادوس متولد شد، در سنین پایین توانست صدای خشدار و گیرای خود را که تحت تاثیر استعدادهای بزرگی چون مدونا، باب مارلی، جنت جکسون و ماریا کری بود، پرورش دهد.

ریحانا در کنار موفقیتهای خود در زمینه موسیقی، یکی از زنان معتبر در زمینه تجارت با سرمایهگذاریهای کارآفرینانه متعدد است. اما مهمتر از همه این که علیرغم سن پایین، تاثیر فرهنگی غیر قابل انکار ریحانا، او را به عنوان شخصیتی جهانی در تاریخ جاودان ساخته است.

داستان از اجرایی بداهه در سال 2003 برای تهیه کنندگان موسیقی نیویورکی -ایوان روجرز و کارل استورکن- که در تعطیلات به سر میبردند، آغاز شد و این سکوی پرتابی برای فعالیت حرفه ای پر فراز و نشیب ریحانای 15 ساله شد. شرکت دف جم نخستین آلبوم ریحانا، موسیقی خورشید، را منتشر کرد که به دلیل محبوبیت بالای اولین تک آهنگ بسیار گیرای سبک دنس هال او توانست توجهات بسیاری را به خود جلب کند. محبوبیت این آهنگ با تک آهنگ گیرای “pon de replay” که به سبک دنس هال بود، افزایش یافت. یک سال بعد و در دومین سال فعالیت خود، ریحانا مجموعه پرفروش پلاتینیومی خود یعنی دختری شبیه من و تک آهنگهای شماره 1 «کمک اضطراری» و «بیوفا» را منتشر کرد.

اطلاعات بیشتر ...

در حال نمایش 2 نتیجه