مایکل جردن

محور فعالیت : سلبریتی (فرد مشهور)
شرکت مادر : فایو استار فرگرنسز
کشور : ایالات متحده

مایکل جفری جردن بسکتبالیست سابق آمریکایی، کارآفرین فعال، و مالک اصلی شارلوت بابکتز است. او در سال ۱۹۶۳ متولد شد. او بزرگترین بسکتبالیست جهان است و به لطف او اِن‌بی‌اِی (NBA) در دهه‌ی ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ در همه‌ی دنیا معروف شد.

این ورزشکار حرفه‌اش را در دانشگاه کارولینای شمالی در شاپل هیل شروع کرد. او در آن‌جا عضو تیم میلی قهرمانی تار هیلز بود. جردن در سال ۱۹۸۴ به تیم اِن‌بی‌اِیز شیکاگو بولز (NBA’s Chicago Bulls) پیوست، جایی که نقطه عطف زندگی او در صحنه‌ی بین‌المللی بسکتبال بود، و خیلی زود او را به ستاره‌ی این بازی تبدیل کرد. قابلیت او در پرش باعث شد القاب «ایر جردن» (جردن هوایی) و «هیز ایرنس» (عالیجناب هوا) را به او اختصاص دهند. او در سال ۱۹۹۱، و در دوسال بعد از آن، با تیم بولز قهرمان اِن‌بی‌اِی شد. جردن ناگهان از بسکتبال کناره گرفت تا بیس‌بال را دنبال کند؛ او به بولز برگشت و سه جام قهرمانی دیگر با آن‌ها برد. همچنین او در فصل ۹۶–۱۹۹۵ توانست رکورد بیشترین پیروزی تاریخ در یک فصل اِن‌بی‌اِی را با ۷۲ پیروزی به نام خود ثبت کند. او در سال ۲۰۰۳ به عنوان عضوی از واشنگتون ویزارد، حرفه‌اش به عنوان یک بسکتبالیست را به پایان رساند.

مایکل جردن جوایز زیادی برده و دستاوردهای بسیاری داشته است، از جمله پنج جایزه‌ی باارزش‌ترین بازیکن ان‌بی‌ای، ده نامزدی نفر اول تیم آل-ان‌بی‌ای، نه بار افتخار بهترین مدافع ان‌بی‌ای، چهارده بار حضور در بازی آل استار، سه جایزه‌ی آل استار گیمز ام‌پی‌وی، ده عنوان داوری، سه جایزه ی با ارزش‌ترین بازیکن بازی‌های آل استار، ده عنوان بیشترین امتیاز، سه عنوان بیشترین توپ ربایی، شش جایزه‌ی باارزش‌ترین بازیکن نهاییِ ان‌بی‌ای، و جایزه‌ی بازیکن مدافع سال ان‌بی‌ای در سال ۱۹۸۸. او رکورد ان بی‌ای برای بالاترین امتیاز متوسط فصل (۱۲/۳۰ امتیاز به ازای هر بازی)، و بالاترین امتیاز متوسط مسابقات حذفی (۴۵/۳۳ امتیاز به ازای هر بازی) را در دست دارد. احتمالاً مهمترین لقب در طول حرفه‌اش، عنوان بزرگترین قهرمان آمریکای شمالی در قرن ۲۰اُم از طرف ای‌اس‌پی‌ان (شبکه‌ی برنامه‌های تفریحی و ورزشی) و بعد از بیب روث، دومین نفر در لیست منتشرشده‌ی قهرمان قرن بود. او در سال ۲۰۰۹ به تالار مشاهیر بسکتبال فراخوانده شد.

او مسئول موفقیت کتونی‌های ایر جردن نایک بود، کفش‌هایی که در سال ۱۹۸۵ معرفی شدند و تا به امروز محبوب هستند. علاوه بر این، جردن در سال ۱۹۹۶ در نقش خودش در فیلم اسپیس جم درخشید. او مالک اصلی و سرپرست عملیات بسکتبال تیم شارلوت بابکتز ان بی‌ای است.

مایکل جردن عطر هایی مردانه تولید کرده است و همه‌ی آن‌ها در درجه‌ی اول برای کسانی ‌طراحی شده‌است که از ورزش و عطرهای ورزشی لذت می‌برند.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش یک نتیجه