مکس مارا

مکس مارا
محور فعالیت : مد
کشور : ایتالیا

مکس مارا یک مزون ایتالیایی است که در سال ۱۹۵۱ تأسیس شد. آشیل ماراموتی، نوه بزرگ طراح مد مارینا رینالدی، تحصیلاتش در زمینه ی حقوق را به پایان رساند، اما تصمیم گرفت میراث خانوادگی را دنبال کند و خودش را وقف خیاطی سفارشی کرد. ایده‌ی پیشتاز او با هدف تولید لباس‌های زنانه‌ی با کیفیت اما کارخانه‌ای (به جای دست‌دوز)، ایده‌ای انقلابی در زمان خودش بود. اولین مجموعه‌ی او، یک کت شتری و یک کت شلوار قرمز تند، و هر دو با برش‌هایی تمیز و کوتاه بودند، که بلافاصله موفق شدند.

در دهه‌ی ۱۹۶۰، مکس مارا روش تولید و همزمان طیف محصولاتش را توسعه داد. همکاری با طراحان معروف روز، مثل لوسیانو سوپرانی، کارل لاگرفلد و ژان چارلز دو کستلباژاک، کمک کرد تا اعتبار و ارزش برند افزایش پیدا کند. فلسفه‌ی کمپانی تأکید بر خود برند است و نه کارهای یک طراح خاص. در اواخر دهه ی ۱۹۶۰ کمپانی به لندن منتقل شد تا از مزیت انرژی خلاقانه‌ی آن زمان بهره ببرد. مجموعه ی لندن اسپرت‌مکس (Sportmax) نام داشت و در راستای فرد گراییِ بازار جوانان تجهیز شد.

در خط تولید مکس مارا همیشه کت‌ها نقشی اساسی داشتند، و در دهه‌ی ۱۹۸۰ کت کلاسیک پشمی آن‌‌ها «۱۰۱۸۰۱» معرفی شد. این کت ترکیبی از ظریف‌ترین الیاف پشم و کشمیر، و چهار دکمه بود، و آستین‌هایی کیمونویی داشت. این کت سمبلی از مزون است و از آن زمان بدون هیچ تغییری در طراحی‌اش در همه‌ی مجموعه‌های زمستانی مکس مارا آمده است. هنرمندان و عکاسان در کارهای مختلف،‌این کتسنتی را جاودانه کرده‌اند.

اشیل ماراموتی در سال ۲۰۰۵ فوت کرد، اما کمپانی در دست خانواده‌ ماند و پسرانش لوییجی و ایگنازیو و دخترش لودوویکا شغل خانوادگی او را دنبال کردند.

امروزه مکس مارا با ۳۵ برچسب مختلف لباس تولید می‌کند. خط تولیدهایی مثل مکس مارا، اسپرت‌مکس، و مکس‌مارا اوچیالی، و همین‌طور خط تولیدی که به احترام گیس سفید مد خانواده، مارینا رینالدی نامیده شده‌است. این کمپانی بیش از ۲۰۰۰ مغازه در ۹۰ کشور دارد و محصولاتش را گسترش داده است. امروزه اکسسوریز، لباس عروس و عطر هم در تولیدات این کمپانی قرار دارند.

عطرهای مکس مارا با همکاری سلکتیو بیوتی ارائه می‌شوند. اولین عطر مکس مارای زنانه بود که در سال ۲۰۰۴ به بازار آمد.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 2 نتیجه