لوکسیتان ان پروونس

لوکسیتان ان پروونس

محور فعالیت : لوازم آرایشی
کشور : فرانسه

لوکسیتان در سال 1976 در یکی از مناطق جنوب فرانسه متولد شد. جایی که مزار خوش رایحه‌ی سنبل آن یادآور دائمی ثروت های طبیعی این منطقه هستند.

پشت هر جزء طبیعی عطرها داستانی نهفته است و تقریباً همه آن‌ها از جنوب فرانسه یا سرزمین‌های مجاور دریای مدیترانه جمع‌آوری می‌شوند. گستره‌ی عطرها، محصولات مراقبت از پوست، محصولات مراقبت از مو و محصولات حمام و مراقبت از بدن این برند همگی تحت تأثیر کیفیت ترکیبات آن‌ها قرار دارند و فوایدی که ارزانی می‌کنند در ترکیب با فوت‌وفن‌های هنرمندان محلی این ناحیه محصولاتی را به ارمغان می‌آورند که احساسات را تحریک کرده و لحظه‌ای سرخوشی و لذت حسی پیشکش می‌کنند.

لوکسیتان ان پروونس یک کمپانی لوازم آرایشی فرانسوی است که الیور بوسان ۲۷ ساله در سال ۱۹۷۶ تأسیس کرد. کلمه «لوکسیتان» به معنی «زنی از اکسیتان» است، منطقه‌ای در اروپای جنوبی ( بخش جنوبی فرانسه، موناکو، بخش‌های از ایتالیا و اسپانیا) که زبان اصلی و تاریخی آن اکسیتان بود. بوسان به امید خلق دوباره سنت منطقه‌ای که آن را به عنوان خانه‌اش می‌شناخت، یک دستگاه تقطیر خرید -که در آن زمان وسیله‌ای منسوخ بود- و خودش از رزماری‌های وحشی که کشت کرده بود، اسانس رزماری درست کرد. این کار شروع ایده‌ای بود که بعدا‌ً منجر به لوکسیتان ان پروونس شد.

بوسان اولین بوتیک لوکسیتان را در وولکس، دهکده کوچکی در پروانس، باز کرد. او یک کارخانه بی‌استفاده صابون سازی در مانوسک، دهکده دیگری در پروانس، کشف کرد، و آن را تصاحب کرد تا با استفاده از روش‌های سنتی و مواد اولیه‌ی مردم آن منطقه، صابون‌هایی با پایه گیاهی بسازد.

در دهه ۱۹۹۰، بخش اعظم سهام فروخته شد تا سرمایه لازم برای گسترش بیشتر کمپانی فراهم شود. در نهایت کار به دست رینولد گیگر رسید، کسی که با بوسان شریک شد تا کمپانی را به طور بین‌المللی گسترش دهند. در اواخر دهه ۱۹۹۰، «آن پروانس» به اسم کمپانی اضافه شد تا رابطه بین محصولات و پروانس را برای مشتریان بین‌المللی بیشتر کند. امروز، لوکسیتان پروانس در بیش از ۸۰ کشور مغازه دارد.

این کمپانی به خاطر محصولات مراقبت از بدنش شناخته شده‌است، پرفیوم‌ها و خوشبوکننده‌هایی که با استفاده از روش‌های سنتی پروانس و مواد اولیه محلی، مثل استوخودوس، رزماری، رز و گل جاوید، توید می‌شوند. کمپانی، کشاورزی و زراعت سنتی را در منطقه ترویج می‌دهد. همچنین لوکسیتان ان پروانس با کمک گروه‌های زنانی از بورکینافاسو، که با استفاده از روش‌های سنتی روغن شی‌باتر می‌گیرند، از تجارت منصفانه حمایت می‌کند. لوکسیتان بیشتر محصولات و مواد اولیه‌اش را جوری می سازد تا با ویژگی‌های اِکوسرت (Ecocert) برای لوازم‌آرایش ارگانیک هم راستا باشد.

اطلاعات بیشتر ...

در حال نمایش یک نتیجه