لورا بیاجوتی

لورا بیاجوتی یک طراح مد ایتالیایی است که مهربانانه او را به اسم «ملکه‌ی کشمیر» می‌شناسند. در سال ۱۹۴۳ متولد شد. مادرش یک مغازه خیاطی داشت و برای شرکت هواپیمایی آلیتالیا یونیفرم طراحی می‌کرد. به نظر می‌آید که مد در خون‌ بیاجوتی جریان دارد. لورا در دانشگاه رم باستان شناسی خواند، اما خیلی زود به تجارت خانوادگی پیوست. او در سال ۱۹۶۵ رفت تا کمپانی لباس خودش را با شریکش، جیانی سیگنا، که بعدها با او ازدواج می‌کند، پایه‌ریزی کند. کمپانی قبل ازاینکه قرارداد ببندد تا پوشاک آماده خودش را برای مزون آنجلو تارلازی تولید کند، برای برخی از مزون‌های ایتالیایی لباس تولید می‌کرد و برایشان می‌فرستاد. جاه طلبی لورا بیاجوتی، باعث شد که خیلی زود خط تولید خودش را طراحی کند، که در سال ۱۹۷۲ با اولین خط تولید زنانه کاملاً تحقق پیدا کرد.

بیاجوتی کمک کرد تا پارچه لوکس کشمیر، که قبلاً در صنعت مد استفاده نمی‌شد، رواج پیدا کند. او این پارچه را در مجموعه اولیه و همه مجموعه‌های بعدی‌اش استفاده کرد.

زنان پارچه های لوکس و نرم، و شکل‌های تملق‌آمیز اما راحت لباس‌های بیاجوتی، را می‌پرستیدند. پیراهن «عروسکی» طرحی معروف است که در بسیاری از مجموعه‌های بیاجوتی نشان داده شده.

لورا بیاجوتی چندین جایزه مد برده‌است، و خانواده بیاجوتی این روند را در مد ادامه داده‌اند. دختر بیجوتی، لاوینیا بیاجوتی سیگنا، از سال ۲۰۰۵ به عنوان معاون به کمپانی پیوست.

اولین عطر کمپانی، فیوری بیانچی (Fiori Bianchi )، در سال ۱۹۸۲ معرفی شد. عطر روما (Roma) با طراحی‌ای شبیه به یک ستون مرمر، در سال ۱۹۸۸ تولید شد و از آن زمان پر فروش‌ترین عطر کمپانی بوده‌است. در سال ۱۹۹۵ نسخه مردانه ‌آن هم به بازار آمد. لورا بیاجوتی با همکاری پروستر اند گمبل (Procter & Gamble) به تولید عطر ادامه داد.

متخصصان و طراحان :
نیکلاس بیولی , جولیت کاراگیوزوگلاو , آنیک مناردو , دومیتیل برتیه , میشل آلمیراک , وایلین کالس , ورونیک نیبرگ , گیلوم فلاورینگ

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 2 نتیجه