لالیک

لالیک یک خانه ی فرانسوی طراحی شیشه و شیشه سازی می‌باشد که در سال ۱۸۸۸ توسط شیشه ساز و جواهر ساز معروف آقای رنه لالیک تأسیس شد.
رنه در سال 1860 در روستای کوچک Ay متولد شد . او در سن 12 سالگی، کارآموزی را با یک زرگر پاریسی آغاز کرد و در سن ۱۶ سالگی کار خود را به عنوان شاگرد جواهرفروشی ادامه می داد.
او طراحی جواهرات برای خانه های مانند Cartier و Boucheron انجام می داد و همینطور خود به صورت مستقل و آزاد کار می کرد.
در آن زمان تاکید بر مقدار سنگ های قیمتی در یک قطعه بود و طراحی کمتر اهمیت داشت. لالیک با الهام از طبیعت که حیوانات و شکل زن را مجسم می کرد توانست خود را در این صنعت ماندگار کند.
لالیک تمرکزش را از جواهر سازی به اجناس شیشه ای معطوف کرد و در کارش ظرافت خاصی را بکار می برد و برای توسعه ی ظرف های زیبا با Francois Coty همکاری کرد. عطر در آن زمان در شیشه های کوچک ساده به فروش می رسید ، و آن شکل و شمایل خاص امروزی را نداشت از این رو زنان می بایستی ظرف جداگانه ای خریداری می کردند و از آن استفاده می کردند.
لالیک به طراحی بطری برای Roger & Gallet ، Guerlain, Molinard, d’Orsay و Worth ادامه داد. یکی از زیباترین آثار به یاد ماندنی آن ، بطری شیشه ای زیبای کبوتر برای عطر نینا ریچی (Nina Ricci’s L’Air du Temps ) بود.
لالیک در سال 1945 فوت کرد، اما استعداد هنری او از طریق نسل ها منتقل شد. نوه لالیک، ماری کلود، که همچنین یک سازنده شیشه بود، تصمیم گرفت در سال 1992 خط تولید عطر خود را ایجاد کند، با احیای سنت پدربزرگش در ارائه عطر در ظروف زیبا. این عطرها همراه با هنر و عطر تولید شدند ، و از سال 1994 نسخه های عطر محدود لوکس شرکت هر ساله در بطری های پیکرتراشی شده ارائه می شوند.
در سال 2008 گروه Art & Fragrance سوئیس تحت مدیریت Silvio Denz ،لالیک را با هدف توسعه آن در سطح جهانی و افزایش ظرفیت تولید شیشه های کریستالی به دست آورد.
از جمله عطر های معروف تاریخ لالیک می توان لالیک انکر نویر ، لالیک پور هوم را نام برد. طراحی بطری های زیبای عطر از سری (Lalique de Lalique Collection) از جمله کار های گرانقدر و قابل احترام لالیک می باشد و همچنین سری (Noir Premier Collection) که توانست موفقیت های بسیاری را کسب کند و از ترکیبات بی نظیر تشکیل شده اند، این عطر ها جنبه های جدیدی از خانواده های بویایی بی انتها را نشان می دهند.

متخصصان و طراحان :
ناتالی لارسن , موریس روسل , کریستین ناگل , دومنیک روپیون , رافایل هری , متیلد بیجیوئی , کریستین پلوس , میشل آلمیراک , مایلین آلران , ریچارد لبانز , جولی مس , سایدونی لانسیسر , سسیل متون , برتراند دوشافو , وایلین کالس , امیلی (بِویه)کوپرمن , فیلیپ رومانو , دوروتی پیات , فابریس پلگرین , صوفی گروجیسمن , کارین دوبری , الکساندرا مونت , انه آیو , بنویست لاپزا , باربارا زوبلین , کلمنت مارکس

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 10 نتیجه