فردریک مال

فردریک مال
محور فعالیت : عطرسازی
شرکت مادر : استه لودر
کشور : فرانسه

فردریک مال در خانواده‌ای فرانسوی از صنعتگران، هنرمندان و عطرسازان به دنیا آمد. پدربزرگش، سرج هفلر ، پرفیومز کریستین دیور را تأسیس کرد و سپس هدایت آن را به مادر فردریک سپرد. در حال حاضر خود آقای مال نماینده‌ی نسل سوم متخصصان عطر خانواده است و به قدرتی جهانی در تولید عطر بدل شده است.

آقای مال دانش گسترده‌ای از مواد اولیه و تعادل بویایی را در آزمایشگاه معتبر عطر Roure Bertrand Dupont بدست آورد و در آنجا با عطرسازان برتر این صنعت همراه بود. او برای مدتی بیش از 25 سال با آن‌ها همکاری کرده است و روابط شخصی او با آن‌ها تا به امروز بر اساس اعتماد و احترام متقابل ادامه یافته است. این عطرسازان خبره دعوت فردریک مال برای پیوستن به ادیشنز د پرفیومز را پذیرفتند و عطرسازی لوکس را احیا کردند.

تصمیم فردریک مال برای ایجاد ادیشن د پرفیومز قبل از هر چیز واکنشی به رواج عطرهای تجاری در اواسط دهه‌ی 1990 میلادی بود که بیش از خود عطر بر شکل آن توجه داشتند. عطرسازان نیز به همان اندازه از توجه بیشتر بازار به شکل عطرها به جای خود آن‌ها ناامید شده بودند. ماهیت عطرها به عنوان آثاری هنری در حال نابودی بود و وضعیت هنری سازندگان آن‌ها نیز تفاوتی نداشت.

فردریک مال در مواجهه با نابودی قریب‌الوقوع تجارت عطر به ماهیت ذاتی عطرسازی و قابلیت آن در دنیای امروزی بازگشت: تجارتی که عطر در آن در نتیجه‌ی آزادی خلاقانه‌ی کامل ایجاد می‌شود و از فشار استراتژی‌ها و مهلت‌های بازاریابی رها است. در حقیقت، احساس وی برای بازگشت به اصل بهبود کیفیت در دستان صنایع لوکس بود. جاه‌طلبی فردریک مال برای بازیابی کیفیت با تمایل وی به تغییر دیدگاه افراد نسبت به عطرها همراه بود: انتشار عطرها با نام‌های خود و تعیین جایگاه آن‌ها به عنوان هنرمندان.

بنابراین ایده‌ی انتشار خانه‌های عطری بوجود آمد که عطرها در آن‌ها به عنوان آثار هنری منحصر به فرد تولید و عرضه می‌شدند. نقش فردریک مال مشابه ویراستاری بود که شخصا عطرسازان خود را در مسیر پیش رو برای عبور از محدودیت‌های خلاقیت و تولید عطرهای کلاسیک‌ آینده همراهی می‌کرد.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 2 نتیجه