فراری

فراری

محور فعالیت : اتومبیل‌
شرکت مادر : پرفیوم هولدینگ
کشور : ایتالیا

انزو فراری در سال 1929 به تأسیس اسکودریا فراری به عنوان حامی مالی ‌رویدادهای ورزش‌های موتوری و رانندگان و تولید کنندگان اتومبیل‌های مسابقه پرداخت. فراری در ابتدا با آلفا رومئو و سایرین کار می‌کرد و ماشین‌های مسابقه‌ای مورد نیاز آن‌ها و سایر رقبا را تأمین می‌کرد. شرکت با شروع تولید وسایل نقلیه‌ی قانونی خیابانی در سال 1947، نام خود را به فراری S.p.A تغییر داد.

امروزه فراری به عنوان یکی از نام‌ها و حامیان بزرگ مسابقات اتوموبیل‌رانی فرمول یک و یکی از برندهای سبک زندگی ارائه دهنده‌ی اتومبیل‌های لوکس شناخته می‌شود. لوگوی این برند، اسب سیاهی با پس‌زمینه‌ی زرد است که از شهرتی جهانی برخوردار می‌باشد. قهرمانی‌های مسابقات جایزه بزرگ اتوموبیل‌رانی، تولید موفقیت‌آمیز خودروهای جاده‌ای و خودروهای به اصطلاح سوپراسپرت از نقاط عطف تاریخ این شرکت بوده‌اند.

فراری با تولید اولین عطر خود به نام فراری بلک در سال 1999، اولین قدم‌های خود در مسیری کاملاً جدید را طی کرد. ترکیب شرقی با نت‌های شیرین موجب موفقیت تجاری این عطر در قفسه‌های فروشگاه‌ها شد. در حالی که اتومبیل‌های این شرکت از نظر مالی برای اکثر افراد در دسترس نیستند، این عطر احساس مالکیت نوعی کالای تجاری از برندی لوکس، اختصاصی و دارای شهرت جهانی را به فرد می‌دهد. این برند به منظور ورود قطعه‌ای فراری به خانه‌های افراد بیشتر، دومین عطر مردانه‌ی خود را اندکی بعد در سال 2001 تولید کرد. نام این رایحه‌ی چوبی و خزه‌ای، فراری شماره‌ی 1 است. در سال 2003، رایحه‌ای جدید از نوت‌های ظریف در کنار رایحه‌ی نعناع هندی با نام سنجیده‌ی «فراری ریسینگ» تولید شد.

در سال 2005، عطر مردانه‌ی دیگری به نام «پَشِن» ارائه شد. بطری و کارتن بیرونی به رنگ مشهور فراری یعنی قرمز بودند. در همین سال نسخه‌ای محدود با نام «آن‌لیمیتد» تولید شد. ترکیب شیرین، تند و معطر «فراری اکستریم» در سال 2006 به قفسه‌های فروشگاه‌ها وارد شد.

با توجه به موفقیت نسخه‌ی محدود قبلی، عطر مردانه‌ی «فراری لایت اسنس» برای اولین بار در سال 2007 در بطری‌ای با رنگی به جز قرمز و سیاه ارائه شد؛ بطری و کارتن این عطر آبی بودند. فراری در ابتدای سال 2009، عطرهای ماشین اسپورت «اسکودریا اسپایدر M16» و رایحه‌ی چوبی، تند و معطر «فراری اومو» را به بازار عرضه کرد. ارائه‌ی عطر «اسکودریا فراری» در سال 2010 صورت گرفت و مدل خودروی جدید 458 نیز در همان سال رونمایی شد.

در حالی که اتومبیل‌های فراری تنها برای افراد ثروتمند در دسترس هستند، عطرهای این شرکت دارای قیمتی مناسب می‌باشند و طرفداران بیشتری دارند.

اطلاعات بیشتر ...

در حال نمایش 5 نتیجه