فندی

فندی

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : ال و ام هاش
کشور : ایتالیا

خانه مد ایتالیایی فندی توسط آدل کاساگراند در سال 1918 تأسیس شد. ازدواج او با ادواردو فندی به تغییر نام و تأسیس شرکتی در سال 1925 انجامید که امروزه فندی نام دارد.

این خانه ابتدا بوتیکی در رم در زمینۀ چرم و خز بود. این تجارت به‌خوبی پیش رفت و بوتیک‌‌های خارج از رم در دهه‌‌های 1930 و 1940 افتتاح شدند. در سال 1946، دختران آدل و ادواردو به تجارت خانوادگی‌شان پیوستند و ایده‌‌های تازه‌ای را برای محصولات مطرح کردند. این دختران همچنین در پاریس با طراح آینده‌داری آشنا شدند که به این شرکت پیوست و باعث تحول آن در جهات جدید هیجان‌انگیزی شد: کارل لاگرفلد.

لاگرفلد در سال 1965 با فندی کار خود را آغاز کرد و اولین مجموعه خز آماده را در سال 1969 تولید کرد. در این خط تولید، شکل‌‌های مدرن و تکنیک‌‌های نوآورانه با خز و چرم وجود داشت. لاگرفلد لوگوی شرکت «Double F» را نیز طراحی کرد که هنوز هم به‌کار می‌‌‌رود.

فندی بیشتر به خاطر کیف‌هایش مورد توجه قرار می‌‌‌گیرد، و در بین آنها سبک «باگت» مطرح است، اما این شرکت در سال 1977 به خطوط تولید آماده روی آورد. خطوط تولید مد در دهه‌‌های 1980 و 1990 گسترش یافت و در نهایت لباس‌‌های مردانه، دنیم، هدایا، عینک و عطرها را در بر گرفت.

اولین عطر فندی، “فندی فور وومن”، در سال 1985 عرضه شد. فندی اومو در سال 1988 وارد بازار شد. مجموعه‌ای از عطرها در دهه 1990 و قرن بیست و یکم به بازار آمد، که فن دی فندی جدیدترین عطر موجود در این سری است.

اطلاعات بیشتر ...

در حال نمایش 4 نتیجه