چوپارد

چوپارد یک ساعت سازی و جواهراتی سوئیسی در سوئیس است که در سال 1860 توسط لوئیس-اولیس چوپارد تأسیس شد. با تاسیس در یک دهکده سوئیسی به نام سونویلیر، تمرکز اولیه چوپارد بر ساعت های سنتی ارزشمند سوئیسی است. چوپارد به جای ساخت ساعت از قطعات ایجاد شده در کارخانه های دیگر، بسیاری از مؤلفه های ساعت را خودش تولید می‌کرد. شهرت این شرکت برای کیفیت و قابلیت اطمینان بودن محصولاتش به سرعت گسترش یافت و پسر بنیانگذار آن به نام پل لوئیس، در سال 1921 شعبه دوم را در لشو دو فوند تاسیس کرد و دفتر مرکزی این شرکت را نیز به این شهر منتقل کرد. این شرکت در سال 1937 به ژنو، که در آن زمان پایتخت جهانی Haute Horlogerie («ساعت سازی های خوب») بود، منتقل شد. نتیجه لوئیز-اولیس چوپارد به نام پائول آندره چوپارد مدیریت این شرکت را در سال 1943 به عهده گرفت. در سال 1963 این شرکت به دنبال خریداری بود که بتواند میراث غنی خانواده خود برای تولید ساعت های خوب را ادامه دهد و این شرکت به کارل شوفل از یک خانواده مشهور ساعت ساز آلمانی فروخته شد.
چوپارد رشد شگرفی را تحت مدیریت خانواده شوفل تجربه کرد، که این شرکت را مدرن کرد و تخصص آن را در جواهرات ظریف گسترش داد. مجموعه مشهور «الماس شاد»، که ساعتهای آن پر از الماسهای متحرک در میان بلورهای یاقوت کبود بود و اولین ساعتهای ورزشی با بندهای چرمی، همه تحت هدایت شوفل معرفی شدند.
شوفل چوپارد را به عنوان یک تجارت خانوادگی نگه داشت که در آن دخترش کارولین سرپرست بخش جواهرات و پسرش کارل-فردریک بخش ساعت سازی را اداره می‌کند. این شرکت دارای سه سایت تولیدی در سوئیس است و محصولات خود را در بوتیک های اختصاصی و فروشگاه های توزیع کننده در سراسر جهان ارائه می‌دهد.
چوپارد در جشنواره کن همکاری داشت و در سال 1998 جایزه ی پالم دئور («نخل طلایی») را دوباره طراحی کرد. چوپارد همچنین اسپانسر جوایز بازیگران مرد و زن در حال ظهور در جشنواره کن بود.
در سال 1992، چوپارد با همکاری با لورئال عطرهایی زیبا با نام تجاری چوپارد تولید کرد. اولین عطر زنانه این کمپانی، یک عطر شیرین و محبوب زنانه به نام کاسمیر بود که در سال 1992 با موفقیت چشمگیری روبرو شد و مجموعه ای از دنباله‌هارا به همراه داشت. اولین عطر مردانه، هیون، در سال 1994 معرفی شد. این شرکت بسیاری از عطرهای خود را در بطری هایی شبیه به سنگهای قیمتی (به عنوان مثال “ویش” از سال 1999) ارائه کرد و عطرهایی را به صورت همزمان با یک ساعت یا مجموعه جواهرات معرفی کرده است، مانند عطرهای هپی اسپریت که یک مجموعه ساعت هماهنگ نیز دارد.

متخصصان و طراحان :
ناتالی لارسن , لوکاس سوزاک , دومنیک روپیون , برونو ایوانوویچ , اولیویه پولژ , میشل آلمیراک , الکساندر جوی , ژان کریستوف هری , ناتالی فایسچار , ژان لوئیز سوزاک , اورلین گیشارد , ورونیک نیبرگ , آمندین مری , الیونر مسنت , آلبرتو موریلاس , نیکلاس بیولی , دورا بگریچه آرناو

اطلاعات بیشتر ...

در حال نمایش 3 نتیجه