بیژن

بیژن خانۀ مد مردانه‌ای است که طراح ایرانی بیژن پاکزاد آن را تأسیس کرده است. بیژن (که در سطح حرفه‌ای با نام کوچکش شناخته می‌‌‌شود) در سال 1973 به ایالات متحده مهاجرت و در سال 1976، با شریکش دار محبوبی، یک بوتیک پوشاک مردانه را در بِورلی هیلز در بلوار مشهور رودیو درایو تأسیس کرد. شهرت این طراح به‌خاطر مد باکیفیت و مجلل و انحصار مراجعه فقط با وقت قبلی وی است. این بوتیک همچنان «گران‌ترین فروشگاه جهان» به شمار می‌‌‌شود. در سال 1983، بوتیک دیگری در نیویورک تأسیس شد.
بیژن پوشاک برخی از مشهورترین و قدرتمندترین مردان جهان، از جمله رؤسای جمهور ایالات متحده، رونالد ریگان، باراک اوباما و جورج دبلیو بوش، نخست وزیر انگلیس تونی بلر، و رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین، و نیز سلبریتی‌‌‌هایی همچون تام کروز، آشر و جی لنو را فراهم کرده است.
خود بیژن به خاطر استعداد شخصی خود مشهور بود، که در دکوراسیون فروشگاه، خانه‌‌‌ها و ناوگان شخصی اتومبیل‌‌هایش بازتاب می‌‌‌شود، که شامل مرسدس، رولز رویس، فراری و سایر وسایل نقلیه لوکس به رنگ زرد و سیاه بود، که غالباً در جلوی بوتیک پارک می‌‌‌شدند. بیژن با شراکت خودروسازان رولز رویس موتورز و بوگاتی در سال 2010 نسخه‌‌‌های منحصربه‌فردی از خودرو‌های آنها را عرضه کرد.
خانۀ بیژن محصولات خود را گسترش داد و جواهرات، ساعت‌ها، لوازم جانبی و عطرها را نیز عرضه کرد.
بیژن پاکزاد در ماه آوریل 2011 درگذشت، اما این شرکت تحت هدایت شریک تجاری و دوست دیرینۀ بیژن، دار محبوبی، ادامه یافت. هر سه فرزند بیژن در این شرکت نقش دارند، و دخترش دانیلا از سال 1984 مدیر نوآوری شرکت بوده است.
اولین عطرها، بیژن برای مردان و زنان، در سال 1987 عرضه شد. بیژن برای مردان جایزۀ فیفی برای عطر مردانه سال 1987 را به دست آورد. این مجموعه عطر، که به‌خاطر شکل‌‌‌های منحصر‌به‌فرد گرد بطری‌‌‌ها و سر بطری متمایز بود، توزیع گسترده‌ای دارد و سال‌ها نامزد جوایز متعدد و برندۀ برخی از آنها شده است.

متخصصان و طراحان :
پیتر بوم , جیمز کریدا , شرکت جیوودان , کلود دییر

اطلاعات بیشتر ...

نمایش یک نتیجه